22-04-2019 SPOR

Yılmaz ve Ergeldi Tatvan’da Şampiyon Oldu

Bitlis, Tatvan’da Milli takım seçmesinde şampiyon olan Ceren Yılmaz ve Eda Ergeldi 2019 Dünya Şampiyonasına katılabilmeyi hak ettiler.

Yılmaz ve Ergeldi Tatvan’da Şampiyon Oldu

19 -21 Nisan Tarihleri arasında Bitlis Tatvan da yapılan Gençler, Büyükler, Avrupa ve Dünya şampiyonası Milli Takım seçmesine Bolu’nun Mengen ilçesinden Muaythai Milli Takım Antrenörü Ertan Akdoğan eşliğinde katılan, Ceren Yılmaz ve Eda Ergeldi Şampiyon oldular.

Bitlis Tatvan da yapılan Muaythai Milli Takım seçmesinde 48 kg da Ceren Yılmaz ve 57 kg da Genç Bayanlarda Eda Ergeldi maçlarını kazanarak, 28 Eylül- 6 Ekim tarihlerin de Antalya da yapılacak olan Muaythai Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi, Bolu’yu ve Mengen’i temsil etmeye hak kazandılar.

Mengen Belediye Spor Takım Antrenörü Ertan Akdoğan; “Evet, bir inanmışlığın öyküsünü daha yazdık. 5.000 nüfuslu küçücük bir ilçeden 2 Sporcumuz bizleri Dünya Şampiyonasında temsil edecekler. Bizler inanmıştık, çok çalıştık ve başarmakta nasip oldu Elhamdülillah. Bizlere destek olup dua eden herkesten Allah razı olsun.”diye belirtti. Haber: Fatma Marmara

 


Bu haber 1005 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SPOR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Namaz Vakitleri