27-04-2016 DÜNYA

VEFASINI GÖSTERDİ BOLULULAR

İSTANBUL'DA BOLU GECESİ DÜZENLENDİ 2016-04-26 11:00:04 İstanbul Bolu Dernekleri ve STK'ların birlikte düzenledikleri 2. İzzet Baysal anma programı Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde Bolu'dan gelen protokol ve İstanbul'da yaşayan 1000'e yakın Bolulular tarafından coşkuyla kutlandı. 1.İzzet Baysal Hayırda Yarışanlar Ödülü de sahibini buldu.

VEFASINI GÖSTERDİ BOLULULAR

Gecede Orhan Uçar; Bolu'ya yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı "1. İzzet Baysal Hayırda Yarışanlar" ödülünün sahibi oldu. Ödülünü takdim eden Ahmet Baysal, "Orhan İstanbul'da oturuyor ama Bolu'da yaşıyor. O bu ödülü fazlasıyla hak etti" dedi.

Orhan Uçar konuşmasında, "Ben İzzet Baysal babamıza örnek olmak ve onun yolunda gitmek için gayret sarf ediyorum" diyerek "Beni bu ödüle layık gören ve bana bu onuru yaşatan İstanbul Bolu Dernek Başkanlarına çok teşekkür ederim" dedi.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal'a da, İstanbul'da yaşayan Bolulular adına onur ödülü verildi. Ahmet Baysal konuşmasında salonu dolduran Bolululara; "Sizlerin karşılıksız sevgisi ödüllerin en büyüğü olup ahde vefanızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederim" dedi.

Gecede bir konuşma yapan Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu şu ifadelere yer verdi. "Bugün burada Türkiye'nin en büyük hayırseveri Bolumuzun İzzet babası için buradayız. Böylesine anlamlı bir toplantı ile İstanbul'da yaşayan Boluluları ve Bolu sevdalılarını bir araya getiren sayın Orhan Uçar başta olmak üzere bu organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bolumuzun simgesi haline gelen İzzet Baysal, hayatı boyunca biriktirdiklerinin tamamını doğduğu topraklara bağışlamış, yüce gönüllü bir halk kahramanıdır. İzzet babamız aramızdan ayrılalı 16 yıl oldu ancak bıraktığı birbirinden değerli eserleriyle O'nu her gün şükranla anıyoruz. İnsana yatırım yapmayı her şeyden üstün gören İzzet Baba, bugün bize miras bıraktığı hastaneleriyle, okullarıyla, bakım ve huzurevi ile gönüllerimizde yaşıyor. En büyük eserim dediği ve adını taşıyan üniversitesi gençlerimizin geleceği oluyor. Benim hayatımda özel yeri olan İzzet babamızı bugün burada bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum. inşallah, Allah hepimize O'nun gibi güzel hizmetler sunmayı, gönüllerde yer almayı ve dualarla anılmayı nasip eder. Allah ondan ve eserlerini yaşatanlardan razı olsun. Bolu ve biz Bolulular sadece İzzet Baysal'dan dolayı şanslı değiliz, aynı zamanda hayırların mühendisi Ahmet Baysal gibi onun ailesinden gelen insanların, onun izinden giden insanların olması nedeni ile de çok şanslıyız. Baysal Vakfı'nın 400 milyon TL'lik yatırımının yanı sıra sayın Ahmet Baysal'ın da kendi imkanları ile yaptığı bir çok yatırımı var. Yine Mebrure Hanım ve diğer aile üyelerinin hayırları, Mütevelli Heyeti'nin hayırları, yatırımları da bolumuza güç katıyor. Bu vesile ile başta sayın Ahmet Baysal ve Orhan Uçar olmak üzere İzzet Baysal'ın eserlerine sahip çıkan ve hizmetlerini devam ettiren İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyetine de buradan bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bolu gibi hayırsever bir ilde yaşamaktan ve halkımıza Bolu Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktan gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Gecede Şef Tahsin Arslan yönetiminde Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu,Bolulu sanatçı Ramazan Çelik, Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Bedia Akartürk ve misafir sanatçı Bedri Ayseli sahne aldı.

 

GECEYİ DÜZENLEYEN VE EMEĞİ GEÇEN DERNEKLER

1-Bolu ili ve ilçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

2-Bolulular Platformu

3- Ümraniye Bolulular Derneği

4-Yenibosna Bolular Derneği

5-İstanbul Bolulular Derneği

6-İstanbul Geredeliler Derneği

7-Tuzla Bolulular Derneği

8-Ataşehir Bolulular Derneği

9-Bolu Gelişim Ve Kalkınma Derneği

10-Diyar-ı Akşemseddin Yeşil Göynük Kültür ve Dayanışma Derneği

 11-Dörtdivan Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği

12-Yeniçağa Saray Köylüler Derneği

13- Mengenliler Derneği

14- İstanbul Göynüklüler Kalkındırma ve Dayanışma Derneği

15-Bolu Küplüce Derneği

16-Beşkonak Köyü

17- İstanbul Devrek Mengen ve Civar Köylüleri Derneği

18-Yeniçağa Aşçıları Derneği

19-Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği

20-Gökçesu Aşçılar Derneği

21-İstanbul Chef Aşçılar Derneği

22-Yalova Profesyonel Aşçılar Derneği

23-Bursa Aşçılar Derneği

24-Zonguldak Dernekleri Federasyonu

25-Bolulu Genç İş Adamları Derneği

26-Bolu Postası

27-Herşey Göynük için.com.

 

Haber: Mesut Işıkay


Bu haber 1527 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Namaz Vakitleri