02 Mart- 01 Haziran 2024 tarihleri arasında, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulunda Doç. Dr. Zeynep Küçüktural tarafından verilen Kalemişi kursunun sergisi açıldı. Kursu başarıyla tamamlayan öğrencilere de sertifika töreni düzenlendi.
Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen sertifika töreni, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Karaca, Mudurnu Belediye Başkan Vekili Mehmet Karacakaya, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hanifi Üzüm veÖğr.Gör. Sezin Çatana Kuleli,Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nezih Okur, Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Zeynep Küçüktural, akademik ve idaripersonel ile öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.
Törende Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çoşkun Karaca konuşmasına Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Zeynep Küçüktural’a, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine, Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencilerine teşekkür ederek başladı. Bu kursun devamının getirilmesinin gerekliliğini vurgulayarak sözlerini bitirdi.
Doç. Dr. Zeynep Küçüktural konuşmasında kalemişi sanatı ve kursun işleyişi hakkında bilgiler verdi.
Öğrencilerin 10 hafta boyunca süren kursun sonunda yapmış oldukları kalemişi eserleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Beğeni toplayan sergi gezildikten sonra öğrencilere sertifikaları takdim edildi.