22-02-2016 DÜNYA

İSTANBULDAKİ GEREDELİLER KAZ İKRAM ETTİ

İstanbul Geredeliler Derneği ve Bolu Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Kaz Yeme Gecesi İstanbul Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevi’nde yapıldı.

İSTANBULDAKİ GEREDELİLER KAZ İKRAM ETTİ

Programa Ankara, Bolu ve Gerede’den çok sayıda siyasetçi, iş adamı, sanatçı ve davetli iştirak etti. TBMM Eski Başkanvekillerinden İsmail ALPTEKİN, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih METİN, Bolu Milletvekilleri Ali ERCOŞKUN ve Fehmi KÜPÇÜ, İstanbul Milletvekili Mehmet Ali PULCU, Gerede Belediye Başkanı Mustafa ALLAR, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbey, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU, Eski Milletvekili Mehmet GÜNER, Bahçelievler Belediye Meclis Başkanı Habibe GÜNER, Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hicran Hamza ÇELİKYAY, Ankara Bolu Federasyonu Başkanı Yakup EVİRGEN, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, çeşitli vakıf ve dernek yöneticileri, yerel basınımızın mensupları geceye katıldı.

adil-erdoğan-bünyamin-özçiftçi

Gece, Adil Erdoğan’ın sunumu ve Aziz Şehitlerimizin ruhu için Hafız Bünyamin ÖZÇİFTÇİ’nin okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı.

ramazan-açıkgöz

Açılış konuşmasını İstanbul Geredeliler Derneği Başkanı Av. Ramazan AÇIKGÖZ yaptı.

Av. R. Açıkgöz; kaz yeme gecesinin dernek faaliyetleri içinde özel bir yeri olduğunu bu gecede memleketimizin yöneticilerini, işadamlarını, bürokratlarını bir araya getirdiklerini, idarecilerimizin memleketimizdeki gelişmeler ve projeler hakkında bilgi verdiklerini iş adamlarının ve bürokratların bu projelere memleketin gelişimine katkı vermesine bu şekilde vesile olmaya çalıştıklarını ifade etti.

İstanbul’da Geredelilerin / Boluların güzel bir birliktelik içinde olduklarını bu sürecin güçlenerek devam etmesini istediklerini ifade etti.

mustafa-özkul

İstanbul Bolu Platformu Başkanı Mustafa Özkul’da konuşmasında “Birlik ve beraberlik içinde olan toplumlar, karşılaştıkları en zor sorunları dahi kolaylıkla çözerler. Sorunlarını çözen toplumlar ise ilerlemek ve gelişmek için, fikir birliği, gönül birliği içerisinde hareket ederek başarıya ulaşırlar.

Kaz yeme gecesi fikri İstanbul Geredeliler Derneği’nden çıktı ve 7 yıldır misafirler ağırlandı ancak I

İstanbul Geredeliler Derneği son iki yıldır gönlünü sofrasını ve mekanlarını tüm Bolululara açtı Derneklerinin merkezlerini bizlerle yani bütün Bolulu hemşehrileriyle paylaştılar  bu ortam şuna vesile oldu daha önce dernekler tarafından bireysel ve ilçesel yapılan programlar toplumsala dönüştü ve kar topu yumağı gibi tüm ilçeleri sardı. Bu birliktelik heyecanın altında büyük bir özlemin saklı olduğu her halimizden belli.

Özlemimiz; etimizi kemiğimizi yakarcasına özlediğimiz, memleket hasreti, sohbetler kurduğumuz dost sofrasında hafifleyecek. Kalabalık İstanbul sokaklarında yürürken yalnız olmadığımızı görüp, güç toplayıp yarına daha umutla bakabilmek olacaktır.

Bu vesileyle yine bizleri yalnız bırakmayan tüm Bolu Sivil Toplum örgütlerine, yönetime ve bütün misafirlere teşekkür ederim.” dedi. Etkinliğe katılan tüm Bolu STK Başkanları Sunumlar esnasında anons edilerek katılımları için teşekkür edildi.

osman-develioğlu

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU’da konuşmasında özetle bu tür organizasyonlar insanların memlekete aidiyet duygusu kazandırması bakımından önemlidir dedi. Develioğlu “ben kazın memleketinin Kars olduğunu biliyordum, ancak öğrendim ki kaz Gerede’de yenirmiş” diyerek ince bir latife yapmayı da ihmal etmedi.

mustafa-allar

Gerede Belediye Başkanı Mustafa ALLAR ‘da konuşmasında Gerede’ye yaptığı orijinal projelerden bahsetti. Gerede Belediye Başkanı İstanbul ve diğer illerde bulunan iş adamlarını Gerede’ye yatırım yapmaya davet ederken, “teşvik ve destek bizden çalışma sizden” diyerek işadamlarına her daim kapısının açık olduğunu söyledi.

süleyman-özbağ

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ konuşmasında hemşehrileri ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. İstanbulda yapılan davet edildiği etkinliklere mümkün olduğunca katıldığını vurgulayan Süleyman Özbağ Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın sunumundaki projeleri gıpta ile takip ettiğini başarılar dilediğini söyledi.

Süleyman Özbağ tüm etkinliklere birlikte geldikleri Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın mazereti nedeni ile katılamadığını kendisi aracılığı ile tüm hemşehrilerine selamlarını ve sevgilerini ilettiğini aktardı.

fatih-metin

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin’ de konuşmasına programı hazırlayanlara teşekkür ettikten sonra “bu milleti çeşitli entrikalarla çökertmek isteyenler var, bunlara asla fırsat vermeyeceğiz. Memleketimize kast edenlere bir ve beraber olup fırsat vermeyeceğiz. Unutulmamalı ki Türkiye büyük bir ülkedir böyle kötü günlerin üstesinden de inşallah gelecektir” dedi.

ali-ercoşkun

Bolu Milletvekili Ali ERCOŞKUN da konuşmasında böyle yoğun bir katılımın olması sebebiyle Dernek Yönetimine teşekkür etti. Bolu’ya ve Bolululara hizmet etmekten büyük onur duyduğunu belirten Ercoşkun, takati tükeninceye kadar çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

mehmet-ali-pulcu

İstanbul Milletvekili Mehmet Ali PULCU’da konuşmasında “geçmişte Ertuğrul Gazi, Fatih Sultan Mehmet ne yapmışsa şu anki yöneticilerimiz aynı şeyi yapıyorlar. Onlara güvenimiz tamdır. Bu memleket inşallah çok daha iyi yerlere gelecektir” dedi.

fehmi-küpçü

Bolu Milletvekili Fehmi KÜPÇÜ ise konuşmasına İstanbul’da hemşehrilerinin böyle yoğun katılımlı bir program yaptıkları için memnuniyetini ifade ederek başladı. Küpçü “ülkemizde neredeyse her haneden birkaç tane şehit vardır. Bu coğrafya zorlu bir coğrafyadır ve burada bulunmanın bir bedeli vardır. Bu bedeli öderiz ve Dünya mazlumlarına kol kanat germeye devam ederiz” dedi.

Konuşmalar esnasında Gerede’den getirilen kazlar Bolulu hemşehrilerimize ikram edildi. Çay içilirken Bolulular protokol üyeleri ile bolca sohbet etme imkanını elde etti.

Programa katılanlar Bolu ve Gerede hakkındaki düşüncelerini Belediye Başkanları ve Milletvekilleri ile paylaşma imkanını buldu. Protokol üyeleri başta olmak üzere Belediye Başkanları ve Milletvekillerinin samimi tavırları dikkatlerden kaçmadı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa ALLAR yuvarlak masa toplantısı düzenleyerek Geredeli Hemşehrilerinin istek ve önerilerini bizzat dinledi. Katılımcılar tarafından Başkanın heyacanı Gerede için gerçek manada bir fırsat olarak telakki edildi.

 

Göynüklüler  de Geceye damgasını vurdu,Geredeli hemşerilerinide yalnız Bırakmayan Göynüklüler gecede birbirleriyle hasret giderdiler.

Düz Gıda Sahibi Mustafa Düz Göynüklülerinde bu tür geceleri sık yapmasını dile getirdi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

kaz-yeme-gecesi-2016

Haber: Abdulbaki MURAT 

BOLU POSTASI GAZETESİ


Bu haber 1920 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Namaz Vakitleri