20-05-2019 GÜNDEM

Bolu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yılı Bolu’da hem gündüz hem gece büyük coşkuyla kutlandı.

Bolu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri, tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da gündüz ve gece düzenlenen bir dizi programla coşku ile kutlandı.  Gündüz Anıtpark'ta  Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan etkinlikler, Kent Meydanı’nda düzenlenen programlarla devam etti.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, daire müdürleri, vatandaşlar, öğrenciler ve sporcular katıldığı gündüz etkinliklerinde ilk olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekipleri tarafından hazırlanan yöresel halk oyunları gösterileri izlendi. Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ebru kursu gibi el becerilerinin olduğu stantlar ile spor branşlarının tanıtımının yer aldığı stantlar gezildi. Düzenlenen törende ayrıca Muay Thai ve Karate kursunu giden sporcular katılımcılara mini bir gösteri de sundular.

Bolu'da Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, akşam binlerce kişinin katıldığı “Fener Alayı” ve “100. Yıl Gençlik Konseri” etkinliğiyle coşku içinde kutlandı.

Düzenlenen Fener Alayı ve konser etkinliğine, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

17 Temmuz Spor Salonu önünde toplanan binlerce kişi, ellerindeki Türk bayrakları ve Atatürk flamaları ile Atatürk Bulvarı üzerinden Kent Meydanı’na kadar marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüdü. Kalabalığın en önünde dev Atatürk portresi ve Türk Bayrağı açıldı. Yürüyüş boyunca coşkulu kalabalık ‘Mustafa Kemalin askerleriyiz’ sloganları atılırken, bu esnada çevre binalarda oturan vatandaşlar ve sokaktan geçenler de alkışlarla destek verdi.

Kutlamalar, Bolu Kent Meydanı’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ardından “100. Yıl Gençlik Konseri” ile devam etti. Bolu Belediyesi Bandosu ile Şef İlhan Özyavuz’un Pop Müzik Topluluğu ve kursiyerlerinin sahne almasının ardından yerel müzisyenler Feryal Özyavuz ve Fatih Acar, seslendirdikleri şarkılara marşlara alanı dolduran binlerce Bolulu da ellerinde bayraklarla coşku içinde eşlik etti.

“4 Yıl Sonra Cumhuriyet’in de 100. Yılını Kutlayacağız.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Kent Meydanı’nda kurulu dev sahneden kalabalığı selamlayarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yılını kutladığı konuşmasında; “Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak başladığı Milli Mücadele üzerinden tam 100 yıl geçti ve biz bu Milli Mücadeleyi kazandık. Kazandık ki bugün bu kutlamayı yapabiliyoruz. 4 yıl sonra bu Milli Mücadeleyi taçlandırdığımız Cumhuriyet’in de 100. Yılını kutlayacağız. Ben Bolulardaki Mustafa Kemal Atatürk sevgisini, Cumhuriyet sevgisini bir kez daha gördüm. Şunu da söylüyorum; bizim bir kurtuluş günümüz yok. Bizim en önemli günlerimizden bir tanesi 17 Temmuz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Bolu’muzu ziyaret ettiği gün ve 17 Temmuz bundan sonra Bolu’da sadece resmi törenlerle kutlanmayacak. Bir festivale çevireceğiz. İki günlük bir festival olacak ve çok keyif alacaksınız. Bu akşam buraya gelip, burayı şenlendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.”diye ifade etti.

Muhteşem gecenin finalinde ise havai fişek gösterileri yapıldı. Ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Eşi Meral Özcan ile birlikte sanatçılara teşekkür belgesi ve çiçek takdim ettiler. Haber: Fatma Marmara

 

 


Bu haber 8441 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
Namaz Vakitleri