20-03-2019 DÜNYA

Afrikalı Öğrenciler Bu Park Bizimde Parkımız Dediler 

Bolu’ya gelerek üniversite okuyan uluslararası öğrenciler ‘Bolu Uluslararası Köroğlu Millet Parkı’ açılışında bu park evrensel ve bizleri de kucaklıyor dediler.

Afrikalı Öğrenciler Bu Park Bizimde Parkımız Dediler 

 

Afrika, Asya, Avrupa, Amerika gibi kıtalardaki ülkeler gelen,  Bolu’da öğrenimi sürdüren 300 üzeri uluslararası misafir öğrenciler ‘Bolu Uluslararası Köroğlu Millet Parkı’ Türk Dünyasından hariç bizleri de kucaklayan evrensel bir park dediler.  

“Eğitimimize Bolu’da Başladık ve Bolu’da Tamamlıyoruz.”

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Bolu Sağlık Yüksek Okul öğrencisi Ganalı Awal Mubarak Mohammed ‘Bolu Uluslararası Köroğlu Millet Parkı’ açılışında, Uluslararası Yabancı Öğrenciler Birliği Başkanı adına yaptığı açıklamasında ; “Bizde bu parkın açılışına geldik ve buradayız. Zaten şuan bizde Bolu’da okuyoruz. Bolu’da Afrika’dan Gelen Öğrenciler Birliği var. Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz Bey her zaman bizlerin yanımızda oldu. Böyle tarihi bir açılışa bizde katılmak istedik. Çünkü bu bizim için çok önemli, çünkü Bolu bizim ikinci evimiz. Eğitimimize Bolu’da başladık ve Bolu’da tamamlıyoruz. Bizim içinde bugün önemli bir tarih. Yani bu tarih yazılırken, bizde Afrika’dan gelen öğrenciler Birliği olarak katılmak istedik. Tüm arkadaşlarımız Gana, Somali, Gambiya, Libya, Kongo, Sudan, Madagaskar, Liberya Gine, Çad gibi farklı farklı 49 ülkelerden gelen öğrenciler olarak bu parkın bizleri de birleştiren bir park olduğunu düşünüyoruz ve buradayız.”diyerek konuşmasına devam etti.

“Bolu’da Bizim İkinci Evimiz.”

Awal Mubarak Mohammed; “Zaten benim yabancı öğrenci birliği başkanlığım dönemimde de Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ve Kültür Müdürü Güler Mert hanımla çalıştık. Biz aynı zamanda bugün buradan, her zaman yanımızda olan Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz Bey ve belediye ekibine teşekkür etmek istiyoruz. Yeni gelecek olan başkanın kim olacağını bilmiyoruz ama kim başkan olursa olsun inşallah daha büyük işlerde, hep birlikte güzel çalışmalar yaparız. Artık Bolu’da bizim ikinci evimiz. Çok teşekkür ediyoruz.”diye belirtti. Haber: Fatma Marmara

 


Bu haber 624 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Namaz Vakitleri